O Firmie

Fabryka Curtis Development Sp. z o.o. w Krzywonosi istnieje od lipca 1992. Zakład położony jest koło Mławy (130 kilometrów na północ od Warszawy).

Nasza firma jest znanym na polskim rynku czołowym producentem m.in. zaawansowanych technologicznie wyrobów z tworzyw sztucznych dla branży RTV (obudowy do LCD TV, Plazma TV, Monitory, itp.) dla różnych światowych koncernów.

CURTIS – to przede wszystkim osoba Zbigniewa Niemczyckiego.

Swoją działalność w tej branży rozpoczynał od importu do Polski japońskich telewizorów OTAKE. W niedługim czasie tj. w 1991 roku otworzył w Mławie fabrykę produkującą telewizory, zaś w 1992 roku w Krzywonosi k. Mławy Zakład Przetwórstwa Tworzyw. Głównym celem Curtis Electronics było wyprodukowanie niedrogich telewizorów, a jednocześnie odpowiadających najwyższym światowym standardom jakościowym.

Pozycja, jaką osiągnął Curtis na mapie światowych producentów telewizorów i jakość produkowanych wówczas odbiorników sprawiły, że staliśmy się partnerami poszukiwanymi w układach kooperacyjnych największych światowych dostawców technologii i podzespołów elektronicznych choćby takich jak MOTOROLA.

W 1992 roku Curtis Electronics nawiązał współpracę z firmą GOLDSTAR (obecnie LG Electronics) i od 1997 roku zaczął produkować dla tego koncernu telewizory i obudowy. 1 marca 1999 roku Zbigniew Niemczycki sprzedał swoją fabrykę w Mławie firmie LG.

„Była to trudna decyzja ale słuszna. W przeciwnym razie zakład, który mógł produkować max 250 tyś. telewizorów rocznie w pewnym momencie musiałby zakończyć działalność ze względu na konkurencję i postępującą globalizację”.

– tłumaczy Zbigniew Niemczycki.

 

Działalność Curtis w tej branży nie zakończyła się jednak na sprzedaży fabryki w Mławie. Zakład przetwarzający tworzywa w pobliskiej Krzywonosi został w posiadaniu Zbigniewa Niemczyckiego do dzisiaj i stał się jednym z głównych dostawców obudów i plastikowych komponentów do telewizorów.

Główną działalnością firmy jest przetwórstwo tworzyw sztucznych:

  • konwencjonalny wtrysk tworzyw, takich jak: HIPS, PC, ABS, PC-ABS, PP, PE, itp.
  • wtrysk w technologii GIT (Gas Injection Technology – wtrysk z gazem – azot)
  • wtrysk w technologii Heat&Cool, RICH (Rapid Injection Cooling Heating), H-Mold – wszystkie te technologie pozwalają uzyskać wyroby o dużym połysku – tzw. piano plastic).
  • IML (eng. In Mold Labeling – metoda etykietowania wyrobów w formie) – w indywidualnych przypadkach istniej możliwość wykorzystania technologii

Ponadto oferujemy:

  • montaż / podmontaż komponentów,
  • nadruki wielokolorowe (tampodruk, sitodruk).

Curtis Development Sp. z o.o. jest częścią Curtis Group (www.curtisgroup.pl).

Nadrzędnym celem funkcjonowania Curtis Development Sp. z o.o. w Krzywonosi jest długofalowy rozwój rynkowej i ekonomicznej pozycji Zakładu.

 

Wychodząc na przeciw rosnącym potrzebom naszych odbiorców, podejmujemy szereg aktywnych i skoordynowanych działań zmierzających do zaspokajania potrzeb i wymagań nie tylko obecnych, ale także przyszłych klientów. Dzięki niezaprzeczalnym atutom popartym zaangażowaniem naszych pracowników, rozwiniętą infrastrukturą, możliwościami wytwórczymi, możemy w bardzo krótkim czasie stać się uznanym dostawcą wyrobów z tworzyw sztucznych do wielu branż przemysłu.

 

Kodeks etyki stosowany w Curtis Development Sp. z o.o. (KODEKS ETYKI).